Przejdź do treści

Olejki zapachowe - sposób na ładnie pachnące mieszkanie

Zapach zimy i jesieni? Zdecydowanie cynamon i pomarańcza. A czym pachnie Twoja wiosna lub lato? Może dzika orchidea lub trawa cytrynowa? Teraz te aromatyczne i kuszące zapachy możesz poczuć w swoim domu. Olejki zapachowe to świetny sposób nie tylko na piękny zapach, ale także wyjątkową atmosferę.

OLEJKI ZAPACHOWE

Romantyczny spacer bez wychodzenia z domu

Domowe zapachy nie zawsze należą do przyjemnych. Szczególnie, kiedy wymiesza się ze sobą na przykład aromat smażonej ryby i psiej karmy… No cóż, kiedy myślisz o chwili relaksu w domu, z pewnością masz nadzieję na poczucie nieco milszej woni. Pewnych rzeczy jednak nie sposób uniknąć, choćby zapachów pochodzących z kuchni, którą dość często mamy w bliskim sąsiedztwie salonu. Jak sobie z tym poradzić? Rada jest bardzo prosta – stosowanie olejków zapachowych do domu. Dzięki nim każdego dnia możesz przebywać wśród wspaniałych aromatów, zaczerpniętych prosto z natury. Pomarańcza, dzika sosna, wanilia… Te cudowne zapachy możesz czuć cały dzień i dopasowywać je do swoich potrzeb. Wanilia doda do Twojej codzienności nieco optymizmu, natomiast zielona herbata pobudzi drzemiącą w Tobie energię i pomoże w koncentracji. Każdy olejek zapachowy do domu posiada inne zastosowanie, można znaleźć również aromaty nieco bardziej zmysłowe jak choćby „romantyczny spacer” (na bazie wanilii, lilii, bergamotki i drzewa sandałowego) czy „szczypta orientu” (paczula, drzewo sandałowe, wanilia, jaśmin, tymianek i imbir). Wszystkie kompozycje pochodzą ze sklepu pachnacaszafa.pl. Wybór jest ogromny, więc z pewnością znajdziesz zapach idealny dla siebie. A, że ceny są atrakcyjne najlepiej wyposażyć się od razu w kilka rodzajów olejków zapachowych i uwalniać daną woń w zależności od nastroju lub okoliczności.

Wystarczy kilka kropli olejku zapachowego

Zastosowanie olejków zapachowych zależy tak naprawdę od naszych potrzeb. Jeśli lubimy czuć określony aromat na okrągło, w żaden sposób nie zaszkodzi używanie go przez cały dzień. To również dobry sposób na przygotowanie łazienki do relaksującego seansu w wannie lub rozpalenia zmysłów w sypialni. Wszystko zależy od Twojej kreatywności. Tym bardziej, że olejki zapachowe do domu mogą być stosowane na kilka sposobów. Wystarczy dodać kilka kropli (5-10) olejku do kaloryferowego nawilżacza powietrza lub znajdujących się w miseczce wysuszonych płatków kwiatów, żeby Twoje mieszkanie wypełnił wspaniały, naturalny zapach. Jeśli natomiast lubisz ciekawe elementy wyposażenia wnętrz, do uwolnienia aromatu olejku można użyć elektrycznego dyfuzora lub kominka ceramicznego. Szczególnie interesująco wygląda właśnie kominek, który świetnie sprawdzi się jako dekoracja w salonie. Do górnej części tego przedmiotu wlewamy kilka kropli olejku, a w dolnej umieszczamy świecę. Pod wpływem ciepła świeczki, aromat szybko roznosi się w najdalsze zakątki domu. Kominek to także pomysł na stworzenie wyjątkowej atmosfery, światło świecy i piękny zapach to przepis na relaksujący wieczór. Szczególnie jesienią i zimą kiedy potrzebujemy się rozgrzać. Do tego kubek ciepłej herbaty lub kieliszek wina i wspaniałe, rozpalające zmysły aromaty.